آزمون آنلاین انگیزش تحصیلی

آزمون آنلاین انگیزش تحصیلی

تست انگیزش تحصیلی یکی از ارزیابی‌های موثر در روند پیشرفت تحصیلی و خودشناسی دانش‌آموزان است که ذهن داوطلب را از دو جنبه اصلی انگیزه درونی و انگیزه بیرونی به دقت مورد سنجش قرار می‌دهد.

تعداد سوالات

۴۸ سوال

زمان تقریبی

۱۰ دقیقه

رده سنی

بزرگسال / نوجوان

تست انگیزش تحصیلی ایران تحصیل شامل یک پرسشنامه ۳۳ سوالی مناسب برای رده سنی نوجوانان است که داوطلب باید در پاسخ به گزاره‌هایی که در پرسشنامه ارائه می‌گردد، میزان رغبت خود را در بازه “هیچوقت تا همیشه” درج نمایند.

مولفه‌‎های تست انگیزش تحصیلی ایران تحصیل

👈هر آزمونی بسته به نگرشی که دارد، معیارهای خاصی برای پایش فرد مورد مطالعه خود در نظر میگیرد. تست سنجش انگیزه تحصیلی ایران تحصیل نیز در پی یافتن علل عدم اشتیاق دانش‌آموزان به تحصیل، درس خواندن و ارائه راه حل، عواملی را مورد بررسی قرار میدهد که از قرار زیر است:

 • چالش پذیری
 •  کنترل
 •  قدرت تشخیص
 • قوه تخیل
 •  کنجکاوی
 •  رقابت پذیری
 •  مشارکت طلبی

پس از تکمیل تست انگیزش تحصیلی ایران تحصیل، گزارشی از نتایج به افراد ارائه می‌شود. این گزارش شامل نقاط قوت و ضعف شما در زمینه انگیزه تحصیلی است. با شناخت نقاط قوت و ضعف خود، می‌توانید برنامه‌ای برای بهبود انگیزه تحصیلی خود تدوین کنید. این برنامه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

✔ تعیین اهداف تحصیلی مشخص

✔ ایجاد یک برنامه مطالعه منظم

✔ استفاده از تکنیک‌های یادگیری موثر

تفسیر تست انگیزش تحصیلی ایران تحصیل

✔ پس از اتمام آزمون در دوه انگیزه درونی و بیرونی نمره ای به افراد تعلق می گیرد و برحسب این دو محرک، داوطلب یک نمره کل را نیز کسب خواهد کرد. به طور مثال اگر نمره انگیزه درونی فرد ۵۵ % و نمره انگیزه بیرونی ۳۵ % باشد، در تفسیر ارائه شده دانش اموز می تواند متوجه شود در کدام وجه محرک درونی یا بیرونی دچار مشکل است و باید برای رفع آن اقدام کند.

✔ تفسیری که به شکل نمره کل ارائه می شود، گویای عدم یا فقدان انگیزه درونی و بیرونی است و از نتایج بدست آمده از سوالات، فرد می تواند بفهمد روی کدام مولفه های انگیزه باید کار کند.

✔ در پایان آزمون انگیزش تحصیلی ایران تحصیل نیز بخشی به عنوان “راهکارها” قرار دارد که دانش آموزان با مطالعه و بررسی این بخش می توانند برای بهبود انگیزش درونی و بیرونی خود اقدام کند و چنانچه با معضل انگیزش روبرو باشد، می تواند در کنار اعمال این راهکارها، از مشاوران تحصیلی آکادمی ایران تحصیل کمک بگیرد.

✔ در بخش ” سخنی با والدین” نیز والدین دانش آموزان این امکان را دارند که توصیه هایی که از سمت مشاوران ما ارائه شده را مطالعه کرده و بکار بگیرند و از طریق راه حل های ارائه شده در ارتباط با فضای خانوادگی و تحصیلی فرزند خود، به بهبود سطح انگیزه وی کمک کنند.

تست انگیزش تحصیلی ایران تحصیل یک ابزار ارزشمند برای بهبود موفقیت تحصیلی است. این تست عمدتا به دانش‌آموزان دارای رده سنی ۹ تا ۱۸ سال پیشنهاد می شود و روند آن در مجموعه ایران تحصیل کاملا آنلاین و با ارائه تفسیر جامع و دقیق است. این تست شامل ۳۳ گذاره متنوع است که پاسخ شما به آن ها در نهایت منجر به شناسایی نقاط قوت و ضعف داوطلب در زمینه‌های مختلف انگیزشی خواهد بود. داوطلب باید از بین ۵ گزینه موجود که طیف “هرگز تا همیشه” را در برمیگیرد، گزینه مناسب را انتخاب نماید.

۲۰.۰۰۰ تومان

 • تفسیر پیشرفته آنلاین
 • ارائه راهکارها و پیشنهادات
 • دسترسی دائمی به نتیجه آزمون
 • مورد تایید روانشناسان و مشاوران
 • قابل ارائه به مراکز مشاوره و کلینیک‌ها